III edycja - regaty Planet Baltic Cup 2017
W dniach 19 – 21 maja 2017 roku w Kołobrzegu odbyła się III edycja regat Planet Baltic Cup organizowanych przez Szkołę Żeglarstwa Mksailing. W trzydniowych zmaganiach uczestniczyło ponad 20 jachtów w 3 klasach. W majowych regatach zawodnikom towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, a emocji dostarczał wiatr, który wiał w porywach do 30 kts.

W sobotę rozegrane zostały także biegi w klasie Optimist. Do kołobrzeskiej Mariny przyjechały dzieci z Darłowa ze Szkoły Darłowo Sail prowadzonej przez Krystiana Paruzela, oraz UKS Szkwał wraz z Panią Trener - Anną Kamińską. Najmłodszy uczestnik regat miał 6 lat.

W klasach ORC, OPEN i Sigma Active emocji dostarczała zacięta rywalizacja pomiędzy załogami, które walczyły o laur zwycięzcy w III edycji PBC.

W klasie Sigma Active regaty należały do Mateusza Gołębia (POL36 – Hasta La Vista), który w sobotę wygrał 5 na 7 rozegranych biegów.

W ramach Zachodniopmorskiego Pucharu Sezonu ORC, regatowe złoto wraz z nagrodami ufundowanymi przez Partnerów: G. Gerlach – zegarki polskie i DAD Sportswear - pożeglowało

do Kamienia Pomorskiego na jachcie Hruby prowadzonym przez Roberta Rayskiego.

W kategorii OPEN zwyciężył kołobrzeżanin Jacek Milewski na jachcie Lemony.

Organizatorzy Zachodniopomorskiego Pucharu Sezonu ORC zdecydowali, że 2 na 5 pucharowych spotkań odbędą się na kołobrzeskiej redzie.

Za kilka dni ruszą przygotowania do IV edycji Planet Baltic Cup, która odbędzie się w terminie 25 – 27 sierpnia 2017 roku, a tymczasem gratulujemy Zwycięzcom i Wszystkim uczestnikom regat.

Wyniki w klasie Sigma Active:
  1. Mateusz Gołąb POL 36
  2. Robert Sobociński POL 39
  3. Norbert Nowacki POL 49
Wyniki w klasie ORC
  1. Robert Rayski – Hruby (PL)
  2. Johan Knutson – Cecilia (SWE)
  3. Krzysztof Stormann – Maxi Honey (PL)
Wyniki w klasie OPEN
  1. Jacek Milewski – Lemony (PL)
  2. Józef Chojecki – Difur (PL)
  3. Wiesław Księżopolski – Hayka (PL)