Blog żeglarski

Witaj na stronie z aktualnościami żeglarskimi czyli blogu żeglarskim. Znajdziesz tutaj ciekawostki oraz nowości z branży żeglarskiej.

W warszawskiej hali Expo XXI rozpoczęła się jubileuszowa, 30. edycja Targów Wiatr i Woda. Po jej uroczystym otwarciu na targowej scenie wręczono nagrody Land Rover Jacht Roku 2018.

Wśród nagrodzonych jachtów jest m.in polski jacht BluEscape1200, a Jachtowym Konstruktorem Roku 2017 został Tomasz Siwik, którywszystkie jachty projektuje i buduje wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w żeglowaniu turystycznym.

W kategorii Jachty Żaglowe Małe do 7,5 m długości zwyciężyła Antila 24.4 zgłoszona przez stocznię Antila Yachts

Za niespełna 3 miesiące jak zawsze tradycyjnie w ostatni weekend maja chętni żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć kolejny sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W tegorocznej, 6 edycji Regat, które zostaną zainaugurowane w Gdyni 25 maja w piątek. Następnego dnia, bo w sobotę zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot a 27 maja w niedzielne popołudnie odbędzie się w Gdańsku zakończenie imprezy.

 

 

W 2018 roku gospodarzem inauguracji ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta  będzie Gdynia, następnego dnia, po pierwszych wyścigach załogi zacumują w Sopocie, natomiast finał regat odbędzie się w Gdańsku.

Jak widać, po wywróceniu łódki nie zawsze trzeba podkładać koło pod maszt i stawać na mieczu. Można i tak jak na filmie

W sytuacjach wymagających szybkiego pożyczenia niewielkiej sumy pieniędzy np na wakacje pod żaglami czy na naprawę silnika naszego jachtu jak staniemy pośród dziczy, nie idziemy do banku, ale poszukujemy pożyczek w internecie. Jeśli zepsuł ci się sprzęt AGD silnik w jachcie - zwyczajnie nie masz czasu żeby czekać i dopełniać formalności - załoga czeka, a Ty... Ty potrzebujesz rozwiązania od razu.

VI Maraton Mazury 2017 wyniki
Maraton Mazury, który odbędzie się juiż 3 czerwca 2017 o godz 9 to alternatywa do wielkich biegów ulicznych! Przepiękne jeziora, lasy, łąki i ścieżki- to tylko niektóre atrakcje mazurskiego krajobrazu!
Trasa tej imprezy biegowej na Mazurach biegnie przez region, który jako jedyny w Europie znalazł się w gronie finalistów konkursu na Siedem Nowych Cudów Świata!!!