Blog żeglarski

Witaj na stronie z aktualnościami żeglarskimi czyli blogu żeglarskim. Znajdziesz tutaj ciekawostki oraz nowości z branży żeglarskiej.

Mazury są oazą dziewiczej przyrody, w której króluje zieleń lasów i błękit jezior. Nie byłyby jednak wystarczająco atrakcyjne bez uroku miasteczek i luksusu hoteli. Bo tylko dzięki takiemu połączeniu można uznać, nie bez przesady, że jest tam wszystko, czego potrzeba do wymarzonego wypoczynku.

Pływając po pełnym morzu jachtem czy łodzią, zależy nam na wysokim komforcie ciepła – niezależnie od pogody i pory roku. Podpowiadamy, jak ogrzać jacht w zimne dni.

Remont kanału Niegocińskiego 2017-2018

Wielu żeglarzy trafia do naszego serwisu z pytaniem kiedy skończy się remont kanału Niegocińskiego?

Zgodnie z zapowiedziami, remont za niebagatelną kwotę 12 mln złotych miał zakończyć się pod koniec roku 2017, ale niestety, tak się nie stało.

Kupujesz wannę z drugiej ręki albo chcesz sprzedać starą i martwi Cię kwestia transportu? Transport wanny nie jest prosty, bo jest to duży przedmiot i większość firm kurierskich nie oferuje swoich usług w przypadku tak dużych przesyłek. Na szczęście jest sposób na to, by przetransportować wannę albo zorganizować transport mebli o dużych wymiarach.

W warszawskiej hali Expo XXI rozpoczęła się jubileuszowa, 30. edycja Targów Wiatr i Woda. Po jej uroczystym otwarciu na targowej scenie wręczono nagrody Land Rover Jacht Roku 2018.

Wśród nagrodzonych jachtów jest m.in polski jacht BluEscape1200, a Jachtowym Konstruktorem Roku 2017 został Tomasz Siwik, którywszystkie jachty projektuje i buduje wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w żeglowaniu turystycznym.

W kategorii Jachty Żaglowe Małe do 7,5 m długości zwyciężyła Antila 24.4 zgłoszona przez stocznię Antila Yachts