Blog żeglarski

Witaj na stronie z aktualnościami żeglarskimi czyli blogu żeglarskim. Znajdziesz tutaj ciekawostki oraz nowości z branży żeglarskiej.

Pływając po pełnym morzu jachtem czy łodzią, zależy nam na wysokim komforcie ciepła – niezależnie od pogody i pory roku. Podpowiadamy, jak ogrzać jacht w zimne dni.

Kupujesz wannę z drugiej ręki albo chcesz sprzedać starą i martwi Cię kwestia transportu? Transport wanny nie jest prosty, bo jest to duży przedmiot i większość firm kurierskich nie oferuje swoich usług w przypadku tak dużych przesyłek. Na szczęście jest sposób na to, by przetransportować wannę albo zorganizować transport mebli o dużych wymiarach.

W warszawskiej hali Expo XXI rozpoczęła się jubileuszowa, 30. edycja Targów Wiatr i Woda. Po jej uroczystym otwarciu na targowej scenie wręczono nagrody Land Rover Jacht Roku 2018.

Wśród nagrodzonych jachtów jest m.in polski jacht BluEscape1200, a Jachtowym Konstruktorem Roku 2017 został Tomasz Siwik, którywszystkie jachty projektuje i buduje wykorzystując swoje wieloletnie doświadczenia w żeglowaniu turystycznym.

W kategorii Jachty Żaglowe Małe do 7,5 m długości zwyciężyła Antila 24.4 zgłoszona przez stocznię Antila Yachts

Remont kanału Niegocińskiego 2017-2018

Wielu żeglarzy trafia do naszego serwisu z pytaniem kiedy skończy się remont kanału Niegocińskiego?

Zgodnie z zapowiedziami, remont za niebagatelną kwotę 12 mln złotych miał zakończyć się pod koniec roku 2017, ale niestety, tak się nie stało.

Za niespełna 3 miesiące jak zawsze tradycyjnie w ostatni weekend maja chętni żeglarze będą mieli okazję aktywnie rozpocząć kolejny sezon w ramach Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta. W tegorocznej, 6 edycji Regat, które zostaną zainaugurowane w Gdyni 25 maja w piątek. Następnego dnia, bo w sobotę zawodnicy będą rywalizowali na trasie Gdynia – Sopot a 27 maja w niedzielne popołudnie odbędzie się w Gdańsku zakończenie imprezy.

 

 

W 2018 roku gospodarzem inauguracji ERGO Hestia Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta  będzie Gdynia, następnego dnia, po pierwszych wyścigach załogi zacumują w Sopocie, natomiast finał regat odbędzie się w Gdańsku.