Atrakcje turystyczne mazur

Mazury - atrakcje turystyczne

Mazury to bardzo popularna kraina etnograficzno-historyczno która lezy w Polsce połnocno - wschodniej, w województwie warmińsko-mazurskim. Niezwykle malownicze atrakcje turystyczne Mazur, zwanych także Krainą Tysiąca Jezior, która obejmuje Pojezierze Mazurskie oraz Pojezierze Iławskie z ogromną liczbą jezior.

Szukasz atrakcji w wakacje? Pojedź i poznaj Mazury! Znudziły Wam się już oklepane, zagraniczne wczasy spędzane na zatłoczonej plaży, gdzie pomiędzy ludźmi ciężko jest nawet dostrzec te słynne „złote piaski”? Może wyjątkowo ogranicza Was zbyt krótki urlop, by wyjechać gdzieś dalej? Albo pragniecie odkryć piękne zakątki Polski, o które nawet byście nie podejrzewali naszego kraju? Wszystkich łaknących nowych doznań zapraszamy na Mazury! Kraina Wielkich Jezior Mazurskich to przede wszystkim jeziora, żeglarstwo i dużo słońca. Jednak poza piękną opalenizną i odetchnięcia świeżym powietrzem możesz zyskać również wspaniałe wspomnienia i poznać ciekawe fakty dotyczące tej części Polski. Tak starsi jak i młodsi turyści znajdą na Mazurach coś dla siebie!  

Mazurolandia i Park Miniatur Warmii i Mazur
Mazurolandia to Mazurski Park Atrakcji położony niedaleko Kętrzyna, w Gierłoży. Jak na swojej stronie pisze właściciel - miejsce to łączy dobrą zabawę oraz poznawanie zabytków, kultury czy historii całego regionu Warmińsko-Mazurskiego.

Mamerki: bunkry Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych

Mamerki: bunkry Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych

Bunkry w Mamerkach oraz kwatera Wehrmachtu zostały wybudowane w latach 1940-1945 w odległości około 18km w kierunku wschodnim od domniemanej kwatery Hitlera, w lesie, nieopodal miejscowości Mamerki nad Kanałem Mazurskim. Bunkry które można zwiedzać znajdują się po prawej stronie drogi Kętrzyn - Węgorzewo. Na terenie obiektu, jest parking niestrzeżony, gdzie można zaparkować samochód oraz rozpocząć zwiedzanie kwatery. Wszystko w zależności od czasu jakim dysponujemy i zainteresowania.

Wilczy Szaniec - Kwatera Hitlera

Wilczy Szaniec (niem. Wolfsschanze) - W lipcu 1940 roku twórca "Organisation Todt" generał major dr inż. Fritz Todt otrzymał zadanie budowy tajnego obiektu, bunkrów w Gierłożu (niem. Die Görlitz). Inżynierowie Todta byli znakomitymi specjalistami od budowy umocnień wojskowych i bunkrów jak w Mamerkach i właśnie slatego to właśnie jemu zlecono przygotowanie jednego z najsłynniejszych i najtajniejszych obiektów II Wojny Światowej - kwatery kętrzyńskiej nazwanej "Wilczym szańcem" - "Die Wolfschanze".

Zabytkowe mosty w Stańczykach - cennik, godziny otwarcia, mapa dojazdu

zabytkowe mosty w Stańczykach

Północne krańce Mazur należą do najrzadziej odwiedzanych zakątków kraju. Właśnie tu, wśród uroczych pagórków i łąk, za wsią Stańczyki, znajdują się wybudowane w latach 1912(lub 1914)-1917 zabytkowe mosty - potężne wiadukty nieczynnej linii kolejowej Gołdap - Żytkiejmy (31km).