Wakacje to czas swobody i głębokiego relaksu. Szukając wyjątkowych atrakcji, które nie tylko przyniosą niezapomniane wspomnienia, ale będą również ciekawym doświadczeniem, warto wybrać się na rejs jachtem.

Oczywiście mowa tutaj nie o kilkugodzinnej wycieczce pod okiem czujnego kapitana, a samodzielnym żeglowaniu po głębokich, słodkich wodach. Co zrobić, aby wypożyczyć jachty żaglowe oraz, jakie należy mieć uprawnienia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej. 

 

  • Czarter jachtów na mazurach — jak działa wynajem łodzi? 
  • Czarter jachtów mazury — czarter jachtów motorowych 
  • Pływaj po szlaku wielkich jezior mazurskich

 

Czarter jachtów na mazurach — jak działa wynajem łodzi? 

Bez wątpienia jednym z najbardziej malowniczych regionów polski, są właśnie mazury. To kraina geograficzna obfitująca w liczne jeziora, które dzięki niezliczonym ilościom kanałów łączą się ze sobą. To właśnie dlatego, żeglowanie po mazurskich jeziorach jest tak ciekawe i pozwala na zorganizowanie niemal całego wypoczynku, przybijając od portu, do portu. 

Zastanawiasz się, czy to właśnie dla ciebie przeznaczony jest czarter jachtów żaglowych? Z całą pewnością tak! Jeśli tylko lubisz wodne sporty i wypoczynek na łonie natury, możliwość samodzielnego dryfowania po niewzburzonej tafli wody będzie doskonałym doświadczeniem. 

Oferowany czarter jachtów na mazurach dedykowany jest dla osób, które wcześniej wyrobiły patent żeglarski oraz dla tych, które takiego patentu jeszcze nie posiadają. W zależności od zdobytych uprawnień pozwala to na wynajęcie różnego typu łodzi. 

 

Czarter jachtów mazury — czarter jachtów motorowych 

Jachty motorowe można rozróżnić przede wszystkim ze względu na wielkość oraz na moc silnika, która przekłada się bezpośrednio na osiąganą prędkość. Dla osób mających wyrobiony patent sternika jachtowego wód propozycji łodzi, którymi można przemierzać mazurskie jeziora, znajdują się jachty do szybkiego pływania, w tym otwartopokładowe motorówki. To jednak nie wszystko, dodatkowo proponowane łodzie motorowe mogą być nowoczesnymi domkami na wodzie, których prędkość rozwija się do zaledwie 40 km/h. W tym przypadku liczy się jednak komfort użytkowania w postaci wygodnie wyposażonego pomieszczenia. 

Pływaj po szlaku wielkich jezior mazurskich 

Ogromną zaletą wyczarterowania jachtu, jest możliwość odkrywania mazurskich szlaków wodnych, bez konieczności powrotu do punktu startowego. Jeśli twoją pasją jest żeglowanie, to idealna opcja na spędzenie wakacyjnego wypoczynku wraz z najbliższymi. Zafundujcie sobie niezapomnianą moc atrakcji i wyjątkowe wspomnienia.